شنبه, 04 دی 1395 ساعت 05:33
امتیاز
(0 رای)

کشف یک ویروس آنفولانزا جدید

ویرس آنفلوآنزای ماکیان (A(H۷N۹یک سویه از ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان است که برای نخستین بار در مارس ۲۰۱۳ در چین شناسایی شد.

از آن هنگام به بعد عفونت‌ها با این ویروس هم در انسان‌ها و هم در ماکیان مشاهده شده است.

بیماری انسانی ناشی از این ویروس به علت شدت زیاد بیماری در اغلب افراد خطرناک است. اغلب موارد عفونت انسانی به بیماری شدید تنفسی انجامیده که میزان مرگ‌ومیر بالایی در حدود ۳۰ درصد داشته است.

در اغلب موارد عفونت انسانی با این ویروس سابقه تماس با ماکیان زنده یا محیط‌های بالقوه آلوده به خصوص بازارهای فروش پرندگان زنده وجود دارد.

به نظر نمی‌رسد که این ویروس به‌آسانی از شخصی به شخص دیگر منتقل شود و سرایت پایدار انسان به انسان آن گزارش نشده است. ویروس H7N9 باعث مرگ ماکیان نمی‌شود، بنابراین نظارت بر شیوع آن سخت‌تر می‌شود.

اغلب موارد عفونت انسانی با ویروس H7N9 در چین رخ داده است. آخرین شیوع عمده این ویروس در سرزمین اصلی چین که از اواخر سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۴ به طول انجامید،  باعث مرگ ۳۶ نفر و خسارت بیش از ۶ میلیارد دلاری بخش کشاورزی شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.