یکشنبه, 19 شهریور 1396 ساعت 15:44
امتیاز
(0 رای)

افزایش حضور دانشجویان چینی در کشورهای آفریقایی

بر خلاف تصور، تمایل دانشجویان چینی به ادامه تحصیل و زندگی در کشورهای آفریقایی با روند رو به رشدی مواجه است و سیری صعودی دارد.

 دانشجویان چینی زیادی به علت پیشرفت‌های اجتماعی و توسعه جوامع آمریکایی و اروپایی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چشم به این کشورها دارند، اما تعداد بیشتری از این دانشجویان بر خلاف این رویه عمل کرده و خدمات آموزشی خود را در کشورهای آفریقایی دریافت می‌کنند.

"لی لیانژین"، دبیر کل برنامه گزارش چین و آفریقا در دانشگاه تسینگ‌هوا می‌گوید: براساس مشاهدات من، شمار دانشجویان چینی که برای تحصیلات عالی به کشورهای آفریقایی می‌روند، در سالهای اخیر با افزایش روبرو بوده است.

وی افزود: میزان افزایش خیلی زیاد نیست، اما روندی صعودی دارد و این  بدین معنی است که بیشتر دانشجویان چینی در حال حاضر آفریقا را برمی‌گزینند.

بر اساس اظهارات دبیرکل برنامه گزارش چین و آفریقا، سه نوع دانشجوی چینی در آفریقا وجود دارد: دانشجویان زبان خارجی که مشغول فراگیری زبان‌های محلی آفریقایی هستند، کسانی که در رشته حقوق، اقتصاد، فرهنگ، آموزش یا کشاورزی مشغول به تحصیل هستند و برای شش ماه تا یک سال به دانشگاه‌های آفریقایی می‌روند تا بتوانند در مورد فرهنگ آنها بیشتر بدانند و یا برای مقاصد تحقیقاتی به این کشورها سفر می‌کنند و نوع سوم که در سال‌های اخیر رو به رشد نشان داده است، شامل آن دسته از شهروندان چینی است که تصمیم می‌گیرند که حرفه خود را در کشورهای آفریقایی توسعه داده و یک زندگی در کشورهای آفریقایی برای خود بسازند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram
آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 شهریور 1396 ساعت 17:40

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.