رسانه ها
مقالات

از کجا آمدیم؟

ایده ی علم دیلی قدیمی تر از روز شروع کار یعنی 28 اردیبهشت 94 است. تا الان هر چقدر که جلوتر می رویم با تجربه تر می شویم و مسیر برایمان روشنتر می شود. از همان ابتدای زدن جرقه قرار بود علم دیلی بزرگ باشد. اما چقدر بزرگ؟ ما خودمان هم نمی دانیم. ولی هر چه جلوتر می رویم ایده های بیشتری برای بزرگ کردن و بهینه کردن این بزرگی برای استفاده حداکثری همگان به ذهنمان می رسد.

حالا چرا علم دیلی؟

این برای خود ما هم سوال است. ولی یک چیز برای ما روشن است ما می خواهیم چندمنظوره باشیم. اما این چگونه با "علم دیلی" در ارتباط است. علم آن از مردم شرق و شرق میانه و دیلی آن آشنا برای غربی ها. اگر می خواستیم دانش را جایگزین علم کنیم خلاف اینکه ترکیب "دانش دیلی" چندان زیبا به نظر نمی رسید، منظور ما را هم به خوبی نمی رساند. خوشبختانه در فرهنگ ما علم چیزی فراتر از دانش است و ما نیز همین را می خواهیم. نمی خواهیم اطلاعات را زیر و رو کنیم بلکه خواسته ما این است که اعماق را کاوش کنیم. می خواهیم که به فراسوی دانش برویم. می خواهیم معارف دیگر بشری را نیز پوشش دهیم.

کمی بیشتر:

از استفاده برای عموم گفتیم. سرویس های علم دیلی برای همین منظور طراحی شده اند.

بخش های اصلی: علم دیلی می تواند به صورت یک دانشنامه یا جایی برای آموختن باشد. آخرین خبرها و مطالب علمی را می توانید از این بخش ها دنبال کنید. ارائه خبرها و مطالب علمی روز  تنها بخشی کوچکی از فعالیت علم دیلیست.

رسانه: رسانه علم دیلی جاییست که می تواند دو حس از حواس پنج گانه شما را درگیر یادگیری کند. سه حس بویایی، لامسه و چشایی هنوز توسط فضای مجازی پوشش داده نشده است. اما چراکه نه؟! شاید ما به کمک شما توانستیم راهی برای گذر از این محدودیت بیابیم!

دانلود: بخش دانلود جاییست که هر آنچه شما در حیطه علم نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار خواهد گرفت. حافظه مجازی داده های مورد نیاز شما درباره هر آنچه نمی دانید.

انجمن: ما متخصصانی به وسعت فارسی زبانان داریم. بله هر کدام از ما در حیطه ای دارای دانشی هر چند اندکیم. پس اگر بخواهید کمک بگیرید یا کمک برسانید انجمن های علم دیلی مکانیست برای کمک به همدیگر تا بتوانیم از اطلاعات همدیگر بهره ببریم.

وبلاگ: متخصصان و اندیشمندان حوزه های مختلف علوم بشر چه می گویند؟ چگونه می توان بی واسطه با آن ها تعامل داشت و از دانش آن ها به زبان ساده بهره برد؟ راهش را نمی دانید؟! به وبلاگ علم دیلی سر بزنید شاید بتوانید از ایده های آن ها الهام بگیرید.

واژه نامه: اگر در دنیای علم با واژه ای نامفهموم روبرو شدید، به ما سر بزنید. ما معنی آن را به شما خواهیم گفت.

فروشگاه: وسیله ای نیاز دارید؟ شاید فروشگاه علم دیلی جایی باشد که بتوانید چیز بدرد بخوری پیدا کنید.

آیا موارد فوق تمام فعالیت علم دیلیست؟ صبر کنید! آیا به دنبال اطلاع از وضعیت آب و هوا هستید؟ آیا از مسابقه دادن و رقابت لذت می برید؟ یا می خواهید از آخرین تغییرات بازار ارز و سکه و بورس مطلع شوید؟ علم دیلی همه این ها را در اختیارتان قرار می دهد. اما باز هم تمام نشده است. اگر علم و دانش نامحدود است. پس علم دیلی هم نامحدود خواهد بود.

درباره شما:

تا اینجا همه اش درباره ما و علم دیلی بود. اما شما چه؟ علم دیلی به خوبی می داند راه بزرگ و سختی در پیش گرفته است و می داند شاید به تنهایی نتواند از پس پیمودن این مسیر برآید.  پس ما را هر جا که میروید با خود همراه کنید و این همراهی باعث دلگرمی ما خواهد بود.  ما عاشق بازخورد گرفتن و بهینه سازی هستیم. به همین خاطر ما به کمک شما نیازمندیم. چه انتقاد کنید و چه پیشنهاد بدهید ما به آن نیاز خواهیم داشت. اگر مطلب جدیدی خوانده اید و به نظرتان جالب آمده و فکر می کنید نویسنده خوبی هستید و تریبونی در اختیار ندارید تا لذت یادگیری آن مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید، علم دیلی تریبون شما خواهد بود. اگر هم فکر می کنید بیشتر می توانید به علم دیلی کمک کنید، پس ما را از توانایی هایتان محروم نکنید و از اینجا به ما بپیوندید.